HAZRETİ HAMZA

Resulullah’ın (sav.) huzuruna gelene kadar Hz. Hamza’da bu sırrı gizledi. Resulullah’ın (sav.) huzuruna geldiği zaman da durum değişti. Bakınız, okadar önemli bir hadisedir ki bu, bir an “eletsin” o müthiş cereyanı geçti vücudundan… Hilkatin sırrını, Allah’ın ne olduğunu, Resullullah’ın ne olduğunu o anda hatırlayıverdi. Ve Resulullah’ın (sav.) huzuruna gelip baş koyduğu zaman hiçbir şey söylemeden dudaklarından bir şiir döküldü, fevkalade mühim bir şiir bu… Hz. Hamza’nın şiiri;

«Ya Resulallah, sen insanın içinden konuşuyorsun! /  Sen, Allah’ı konuşuyorsun! /  İçimde seyrettiğim sensin! /  Bütün güzellikleri gizliden alıp aşikâr kılan sensin! /  Sen, evrenlerin kör olan gözlerini açtın, /  Benim de gönlümü açtın, sana ulaştırdın.»

About Author /

Hizmetleri yurt sınırlarını aşmış; ilîm ve mânâ konferansları ile insanlığa hizmete koşmuş, bu yolda son nefesini vermiş ama son noktayı koymamıştır. Bu gönül sevdasının ışığını; nuru ile yol bulanların gönlünde ve eserleri ile yansıtmaya devam ediyor ve edecektir.

Start typing and press Enter to search