HAZRETİ ESMA

Kendi sonsuz güzelliğini Fahr-i Kainat Efendimiz’in billur merceğinde sonsuz bitmezliklere ve ihtişamlara nakş eden Yüce Allah’a hamdü senalar olsun. Allah’ın benzersiz sevgilisi, hem afakındaki hem özündeki sır Muhammed Mustafa -sav.- Efendimiz’e Allah’a karşı olan aşkının sayısınca selatü selam olsun. Ve esselamunaleyküm Ya Hazreti Esma! Esselamunaleyküm mânâdan bu günü seyretmek için gelen yüce ruhlar! Bizi muvaffak kılın, bu neslin buraya kadar gelen bu güzel insanların kalbine aşkını nakş et…

… Öylesine muhteşem annelerimiz var ki “isimlerini bile yarım yamalak” biliyoruz! Halbuki bunlar; medeniyetin, insanlığın, mânânın… Her şeyin altın birer çivisidir. Bunlar bilinmeden insanlık olmaz! Bunlar hissedilmeden gönüllerde aşk olmaz!

Hamdü senalar olsun ki; şu içinde bulunduğumuz yılda (konferansın verildiği yıl), Cenab-ı Hakk özellikle İstanbul’da, gönüllerinde hanımların parlayan iman şevkini o kadar beğendi ki; o Yüce Annelerimizi bize takdim etmek fırsatı verdi. Bundan dolayı İstanbul’da yaşayan mümineler gerçekten ne kadar şükür namazı kılsalar azdır!

About Author /

Hizmetleri yurt sınırlarını aşmış; ilîm ve mânâ konferansları ile insanlığa hizmete koşmuş, bu yolda son nefesini vermiş ama son noktayı koymamıştır. Bu gönül sevdasının ışığını; nuru ile yol bulanların gönlünde ve eserleri ile yansıtmaya devam ediyor ve edecektir.

Start typing and press Enter to search